Skip Navigation

FAQ

Ceny v obou našich e-shopech jsou uvedeny včetně DPH.
www.agavecom.eu
www.antivirus-programy.cz

Update antiviru = prodloužení platnosti licence antiviru na další období

Jak prodloužit platnost antivirových programů ESET?

Pošlete nám na e-mail prodej@antivirus-programy.cz ID licence nebo licenční klíč spolu s Vaší adresou a číslem mobilu a Vaším rozhodnutím, zda-li prodloužit na 1, 2 nebo 3 roky. Do předmětu e-mailu napište slovo Objednávka. Do několika hodin dostanete elektronicky novou platnou licenci spolu s fakturou.

Jak prodloužit platnost antivirových programů AVG?
Pošlete nám na e-mail prodej@antivirus-programy.cz své stávající licenční číslo spolu s Vaší adresou a číslem mobilu a Vaším rozhodnutím, zda-li prodloužit na 1 nebo 2 roky. Do předmětu e-mailu napište slovo Objednávka. Do několika hodin dostanete elektronicky nové platné licenční číslo spolu s fakturou.

Co obsahuje email, který mi dorazí po objednávce elektronické licence ESET NOD32 ANTIVIRUS nebo ESET INTERNET SECURITY?
V těle emailu najdete informace, návody na stažení a instalaci, linky na stažení programu a dokumentace, kontakty na prodejce a technickou podporu ESET, informace o případném rozšíření licence a prodloužení licence.
V příloze najdete 3 soubory. Licenční certifikát (.pdf), Licence (.doc), Faktura k uhrazení se splatností 1 týden (.pdf)
Licenční certifikát i licence obsahuje ID licence a licenční klíč, které zadáváte do antiviru. Faktura obsahuje částku, variabilní symbol a číslo našeho účtu.

Co obsahuje email, který mi dorazí po objednávce elektronické licence antivirů AVG?
V těle emailu najdete informace, licenční číslo, návody na stažení a instalaci, linky na stažení programu a dokumentace, kontakty na prodejce a technickou podporu AVG.
V příloze najdete 2 soubory - Licence (.docx), Faktura k uhrazení se splatností 1 týden (.pdf)
Licence.docx obsahuje ID licence a licenční klíč, které zadáváte do antiviru. Faktura obsahuje částku, variabilní symbol a číslo našeho účtu.

Jaký je rozdíl mezi krabicovou a elektronickou licencí u software?
Prodej software formou elektronických licencí je v poslední době stále oblíbenější. Elektronické licence programů jsou distribuovány formou stažení softwaru z webu prodejce, uhradíte převodem fakturu zaslanou emailem, cena elektronické licence bývá zpravidla nižší než krabicová verze programu.
Elektronické licence software jsou plnohodnotné a zahrnují jak technickou podporu tak i možnost upgrade na vyšší verze, update - pravidelné aktualizace jako by byly zakoupeny ve standardní podobě. Výhodou elektronických licencí oproti krabicovým verzím software je především:
  • absence vysokých transakčních nákladů (poštovné, doběrečné)
  • téměř okamžitá distribuce (po obdržení licenčního emailu můžete funkční software okamžitě stáhnout a používat)
  • nižší cena oproti krabicové verzi (absence ceny obalu a média)
  • žádné starosti s dopravci
  • nemožnost fyzického znehodnocení
  • pokud není uhrazena faktura včas, bude licence na dálku zrušena a software tak znehodnocen
Jaké jsou možné způsoby doručení?
- Elektronická distribuce – ESD (distribuce do několika hodin emailem společně s fakturou, možno u produktů - antiviry, Windows SNGL MVL, Office SNGL MVL) + 0 Kč
Jaké jsou možnosti úhrady kupní ceny produktů?
- Bankovním převodem, Internetbankingem - nejpoužívanější u elektronických licencí
Vysvětlení pojmů: Upgrade, update, aktualizace, prodloužení licence, rozšíření licence, přechod?
Upgrade - je povýšení programu na novou verzi, s novými funkcemi. Upgrade je určen pro majitele plné verze programu, kteří chtějí získat novou verzi programu. Upgrade je zpravidla znatelně levnější než plná verze programu. Např. ESET ANTIVIRY mají pro platné licence upgrade na novou verzi kdykoliv a ZDARMA dle přání zákazníka. Windows 7 upgrade je zase levnější, než krabicová verze a je ji možno použít jen na vybrané druhy starších Windows.
Update, aktualizace - je aktualizace programu z důvodu doplnění např. antiviru o obranu proti nově zjištěným virům, u Windows 7 jde o opravy chyb (funkčních, bezpečnostních aj.). Vlastník licence má u antivirů časově omezenou možnost stahovat aktualizace. Poté je nutno licenci na www.agavecom.eu prodloužit na další období. Vlastník licence u Windows 7 má možnost stahovat update kdykoliv, pokud je vydána.
Prodloužení licence - vlastník licence antiviru má časově omezenou možnost stahovat aktualizace virových databází. Jakmile má licence měsíc do svého vypršení (expirace), je nutno licenci na www.agavecom.eu prodloužit na další období. O zbývající měsíc aktualizací nedojdete, prodloužená licence funguje ihned a bude platná do doby expirace + 1, 2, 3 roky dle objednávky.
Rozšíření licence - máte-li např. platnou licenci antiviru pro 2 PC a přikoupíte další 2 PC, napíšete na agavecom@centrum.cz objednávku rozšíření licence antiviru z 2 PC na celkových 4 PC. Bude Vám za doplatek vydána nová společná licence pro 4 PC platná ihned + 1, 2, 3 roky dle objednávky. Pozor. Zbývající předplacené aktualizace na 2 PC se použijí ke zmenšení doplatku za rozšíření licence na 4 PC a tudíž původní licence přestane být platná. O žádné peníze tedy nedojdete a všechna 4 PC budou mít společnou licenci i datum expirace. Rozšíření licence můžete objednávat kdykoliv v průběhu platnosti licence původní. Čím více PC chráníte, tím méně platíte za 1 PC.
Přechod - jedná se o přechod z jednoho antiviru na jiný. Většinou přitom dostanete slevu. Např. při přechodu z ESET NOD32 ANTIVIRUS na ESET INTERNET SECURITY neplatíte plnou cenu, ale jen cenu, kterou byste platili při prodloužení licence ESET INTERNET SECURITY.


AVG antivirus 2021, AVG Internet Security 2021, AVG PC TuneUp 2021 CZ, Eset Nod 32 Antivirus 14, Eset Internet Security 14, Eset Family Security Pack 14, Eset Endpoint Antivirus 8, Eset Endpoint Security 8